Zaiste ste už narazili na nadpisy článkov, ktoré sa snažia o upútanie pozornosti nešikovným (a hlavne účelovým) tajomnom. Postupne sa z nich môžete dozvedieť, že musíte urobiť iba 3 veci, aby ste boli úspešní, alebo nesmiete urobiť jednu, ktorá by vás mohla stáť celý produktívny deň. A keď náhodou robíte niečo pravidelne, tak pre vás zaručene existuje ďalších päť zvykov, ktoré vám naštartujú alebo zabrzdia celý život.

Nadpis tohto blogu je hlúposť. Zámerná, samozrejme. Neexistuje žiadna jedna všeobecná vec (ani dve, ani tri), ktorá by zmenila celý marketing zo zlého na dobrý. Áno, existuje odborná literatúra, marketingové teórie a podobne. Ale v konečnom dôsledku je to všetko o vašich rozhodnutiach. O vašom myslení out of box a o vašej kreativite.

Niekedy sa myšlienky na projekty zrodia náhodou a hlboko v minulosti. Ako napríklad projekt zapnite si košeľu, ktorý momentálne beží vo viacerých krajinách sveta. Jeho hlavná myšlienka siaha dozadu azda aj viac ako pätnásť rokov a súvisí s mužom, ktorý kráčal autobusovou stanicou a bol evidentne chorý. Žiadne meno, nič. Len muž prechádzajúci stanicou. A hádam aj muž, ktorému sa dnes darí a ktorý takto nepriamo možno niekomu pomohol zistiť, že je tiež chorý a že sa to dá liečiť a dnes sa má lepšie.

Marketing je hra. Hra s myšlienkami, ktoré ak dostanú správny tvar, dokážu zaujať. Našťastie.

Peťo