Už nech to všetko viem..

Už nech nemám hlavu plnú myšlienok…

Už nech viem s ľahkosťou a sebavedomo odpovedať na všetky otázky…

Už nech ma netrápia malichernosti…

Už nech viem bez problémov ovládať svoje myšlienky…

Už nech…

Už, aby to bolo.

Dôvod, prečo som sa rozhodla napísať blog o SILE TRPEZLIVOSTI je, že mi  v tomto uponáhľanom svete pomáha udržať sa „nažive“. Môže sa zdať, že je to prehnane povedané, ale v skutočnosti slovom „nažive“ myslím udržanie si sebalásky, pokory a optimizmu, ktoré podľa môjho názoru patria medzi najdôležitejšie faktory úspechu, či už v pracovnom  alebo súkromnom živote.

Nedávno som v jednej knihe čítala, že keby nám niekto povedal, čo sa nám všetko v priebehu roka stane, vôbec by sme tomu neverili. Najskôr som tomu nevenovala veľkú pozornosť, ale keď som sa nad tým hlbšie zamyslela a zrekapitulovala si celé ročné obdobie, povedala som si: ,,UAAAAU, kto by to bol všetko povedal”!…Vyskúšaj si to aj TY, možno budeš takisto prekvapený/á:)

Scarlett Johansson Wow GIF - Find & Share on GIPHY

Self Relation vs. Public Relations

V oblasti PR pôsobím relatívne krátko, ale uvedomila som si, že je to pre mňa tá najlepšia škola trpezlivosti a života, nie len z pracovného, ale aj osobného hľadiska. Aj keď sa v tejto brandži na sebe človek dokáže veľmi rýchlo učiť, tie najlepšie výsledky prichádzajú až v dlhodobejšom horizonte, tak ako v každých vzťahoch.

Či už v samotnom Public Relations, ktoré predstavuje rozvíjanie vzťahov s médiami, alebo v Self Relation, vzťahu so sebou samým. Výsledky však neprichádzajú okamžite. Aj predtým než napíšeš knihu, treba začať s napísaním prvej strany. Bez trpezlivosti nie sú dlhodobé úspechy, ale čo je dôležitejšie ani radosť z malých pokrokov, maličkostí a napredovania.

Ako sa učiť trpezlivosti?

  • Neopúšťaj sa – Bod číslo jedna. Aj keď sa ti veci nevyvíjajú podľa tvojich predstáv, nezabúdaj, že aj prvý úspech sa začína prvým neúspechom😊

 

  • Usmej sa /naser sa – Človek sa potrebuje baviť. Potrebuje sa hrať, a čo je najdôležitejšie potrebuje sa smiať. Aj na svojich pracovných „nepodarkoch“. Ak sa však dostaneš do konfrontácie s niekým/ s niečím, čo ťa opakovane „drasticky“ irituje, občas je potrebné popustiť uzdu svojich emócií a spravodlivo sa nasrať a povedať NIE. Avšak uvedom si, že aj iní majú právo robiť chyby a ak si predtým nešiel na to kľudným spôsobom, kričanie väčšinou neprináša trvanlivé riešenia.

Black And White No GIF - Find & Share on GIPHY

 

  • Obklopuj sa pozitívnymi ľuďmi, ktorí ťa vedú tým správnym smerom  – Ľudia, s ktorými trávime čas a ktorí nás obklopujú, majú na náš život nesmierny dosah a v istom zmysle nás aj formujú. Ovplyvňujú naše myslenie, naše nastavenie, prežívanie a akýsi vnútorný kompas v nás.

 

  • Ver sebe a svojim pocitom – Síce tvoje pocity nemusia byť vždy v danej chvíli tie najsprávnejšie, ale verím, že konať podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia je správnym kľúčom k dosiahnutiu dlhodobého životného úspechu.

You Got This Halloween GIF by SoulPancake - Find & Share on GIPHY

  • Udržuj si ten správny balans medzi prácou a voľným časom– Aj práca by mala mať svoje hranice. Je čas, kedy by ste mali dávať všetko do práce, a následne čas, kedy by ste na ňu mali ideálne aj zabudnúť a načerpať novú energiu. Koniec koncov ti to pomôže k vyššej produktivite v práci.

Ak by som to mala všetko v krátkosti zhrnúť pod jeden „klobúk“, vychádza mi z toho, že k tomu, aby sme sa naučili trpezlivosti, treba mať trpezlivosť :).GOOD LUCK!